Performans ve üst düzey sporlarda kullanım


Application in high performance and top level sport

İnnsbruck Üniversitesinin araştırmalarında kanıtlanan gerçekler: Vücut daha çok sayıda alyuvar üretimi ve hızlandırılmış metabolizma yoluyla yükseklik koşullarına uyum sağlamaktadır. Böylelikle tüm hücrelere oksijen taşıma performansı yükselmekte, daha fazla enerjiye sahip hücreler daha hızla bölünüp çoğalmaktadır. Bunun sonucunda yükseklik koşullarında idman sırasında kas sistemi daha çok kanla beslenecek, dayanıklılık yükselecektir. Sporcu yükseklik idmanından normal koşullara döndüğü zaman, bu olumlu etkiler daha da güçlenecektir.


Deniz seviyesindeki daha yüksek oksijen oranı daha kolay emilip daha iyi değerlendirilmektedir. Spor kazalarından sonra, hem üst düzey sporlarda hem de boş zaman sporları için aynı derecede önemli olan hızlandırılmış rejenereasyonun yanı sıra, yerinde yükseklik idmanı performans ve dayanıklılık arttırmak için etkin bir yöntem sunmaktadır.

5.500 metreye kadar yükseklikleri simüle edebildiği için, LionDATA-Yükseklik Odaları yerinde kullanılabilmektedir. Bu odalar hem performans ve üst düzey sporlarda performans arttırmak hem de tıp alanında, hastalıkların tedavisi için kullanılacaktır. LionDATA Yükseklik Odaları özel bağlamda yaşlanmayı geciktirici ve fazla kilolardan kurtarıcı etkileri ya da zihinsel performans arttırıcı avantajları için kullanılmaktadır.